Tropem zabytków w Radomiu

Miasto Radom większości mieszkańców Polski kojarzy się z województwem mazowieckim. Częściowo słusznie, jest ono bowiem obecnie jego częścią. Historycznie jednak miejscowość należy do Małopolski i to z nią powinna być kojarzona. Jest położona nad rzeką Mleczną i uznawana za jeden z największych ośrodków miejskich na obszarze pomiędzy rzekami Wisłą i Pilicą. W mieście znajdziemy wiele atrakcji. Istnieje tu również bogata i różnorodna baza noclegowa, która powstała z myślą o organizowanych w mieście wielkich imprezach lotniczych, teatralnych i muzycznych. Liczne hotele, pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości oraz zapewniają im miejsca noclegowe. Miasto jest znane jako miejsce przyjazne dla turystów i obfitujące w atrakcje.

Przyjazne jest miłośnikom lotnictwa, teatru oraz muzyki jazzowej. Ci pierwsi tłumnie przybywają na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Radom AIR SHOW", w trakcie których mogą podziwiać robiące niemałe wrażenie pokazy akrobacji lotniczych. Miłośnicy sztuki wyższej odnajdą się na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, organizowanym przez tutejszy Teatr Powszechny. Osoby, które kochają muzykę, zwłaszcza jazzową, mogą wybrać się na Radomski Festiwal Jazzowy, w trakcie którego posłuchają muzyki oraz gatunków mu pokrewnych. To kilka najważniejszych atrakcji, na które można liczyć.

Osoby, które lubią zwiedzać i poznawać historię różnych miejsc również będą tu zachwycone. W Radomiu można zobaczyć wiele wspaniałych zabytków, pochodzących jeszcze ze średniowiecza. Warto wśród nich wymienić klasztor ojców bernardynów wraz z kościołem pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, kościoły świętego Wacława i Jana Chrziciela oraz pozostałości dawnego Zamku Królewskiego i murów miejskich, które kiedyś otaczały miasto. Znaleźć tu można także nowsze zabytki, pochodzące z czasów nowożytnych. Wśród nich można wspomnieć o klasztorze sióstr benedyktynek wraz z kościołem świętej Trójcy, Dom Esterki oraz Dom Gąski, które są budynkami znajdującymi się przy Rynku. Koniecznie warto się wybrać na spacer w tamte okolice, ponieważ one obfitują w interesujące miejsca i obiekty. Spacerując po mieście, można podziwiać wiele śladów, które pozostawiła w nim historia. Wnikliwe oko zauważy również pewne podobieństwo tutejszej architektury do budowli znanych z innych małopolskich miast.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz