Przyroda i atrakcje w Rowach nad morzem

Rowy to nadmorska miejscowość w województwie zachodniopomorskim, w której bardzo się dba o ochronę przyrody. Znajdują się one wszak niedaleko Słowińskiego Parku Narodowego czyli jednego z najbardziej znanych parków tego typu na polskim wybrzeżu. Na zachód od wioski możemy podziwiać należące do parku słynne ruchome wydmy, które terytorialnie podlegają pod Łebę. Zachodnia część Rowów należy również do obszaru chronionego krajobrazu „Pas Pobrzeża na Wschód od Ustki”. Wschodnia część to piękne i malownicze wybrzeże klifowe. Równie ciekawe miejsce znajdziemy przy jeziorze Gardno – istnieje tam bowiem rezerwat przyrody Wyspa Kamienna (rezerwat – www).

Jezioro jest słynnym tutejszym ośrodkiem sportów wodnych, który bardzo chętnie odwiedzają żeglarze, windsurfingowcy oraz wędkarze. To doskonały kompromis między wczasami nad morzem, a nad jeziorem – tutaj mamy dostęp do jednego i do drugiego. Letnie noclegi tutaj (Rowy – www) to doskonały pomysł dla rodziny z dziećmi. Nad morzem są wyznaczone kąpieliska morskie: Rowy Wschód i Rowy Zachód. Plaża zachodnia jest dwukrotnie większa od wschodniej i posiada aż cztery wejścia. Bliskie sąsiedztwo morza i urokliwych lasów sosnowych sprawiło, że w Rowach jest bardzo korzystny mikroklimat, który będzie miał doskonały wpływ na nasze zdrowie. Warto zatem spędzić jak najwięcej czasu na plaży czy też na wycieczkach rowerowych po okolicy.

W Rowach możemy liczyć na ciszę, spokój oraz zregenerowanie sił. Jeśli jednak zatęsknimy za klimatem słynnego kurortu, warto wybrać się na wycieczkę po okolicy i zajrzeć do Ustki albo do jeszcze większej Łeby, które znajdują się bardzo blisko Rowów. Oprócz tego możemy również zwiedzać tutejsze zabytki: XIX-wieczny neoromański kościół czy też pozostałości dawnej rezydencji rycerskiej. Bez wątpienia ta miejscowość zachwyci nas tak, że jeszcze nieraz tu wrócimy na wakacje lub na weekend.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Przyroda i atrakcje w Rowach nad morzem

  1. Antonina pisze:

    Rowy to piękna nadmorska, na szczęście jeszcze niezbyt rozpowszechniona wśród turystów miejscowość

Dodaj komentarz