Popularny kurort zimowy – Jurgów

Z pięknej północnej Polski (ostatnio bowiem zwiedzaliśmy Ustkę), wyruszamy w podróż na południe kraju. Szukasz cichej, spokojnej miejscowości, która łączyłaby bogactwo kulturowe i krajobrazowe, z możliwością spędzenia swojego wypoczynku z dala od zgiełku? Warto wziąć pod uwagę pewną malowniczą wioskę położoną w przepięknej górskiej okolicy jaką jest Jurgów. Znajduje się on w województwie małopolskim, niedaleko granicy ze Słowacją. Jeszcze za czasów, gdy nie było strefy Schengen istniało tu przejście graniczne. Miejsce to jest wspaniałym miejscem turystycznym zwłaszcza w sezonie letnim i zimowym.

W tym okresie są tu czynne najlepsze atrakcje turystyczne. Jedną z takich atrakcji czynnych w sezonie zimowym to stacja narciarska. Położona jest przy samej granicy ze Słowacją i cieszy się dużym uznaniem wśród narciarzy. Obiekt ten jest bardzo obszerny, posiada liczne trasy zjazdowe. Wśród nich mamy okazję pojeździć na dwóch oślich łączkach, jak i sprawdzić swoje umiejętności na niedawno oddanej do użytku czarnej trasie. Jeżeli stwierdzimy, że potrzebujemy podszkolić swoje narciarskie umiejętności, na terenie stacji znajduje się szkoła. Tutaj, pod okiem profesjonalnych trenerów nauczysz się tej wymagającej sztuki jazd. Warto wspomnieć, że stacja wyposażona jest w wyciągi orczykowe oraz czteroosobowe wyciągi krzesełkowe.

Dla głodnych i zmarzniętych liczne punkty gastronomiczne oferują swoje usługi. Przybywając tu w sezonie zimowym lub letnim trzeba koniecznie pamiętać o odpowiednio wcześniejszym wynajmie noclegów -> https://meteor-turystyka.pl/. Do wyboru mamy głównie kwatery prywatne i pensjonaty. Górski klimat i gościnność gospodarzy sprawia, że kwatery te są dość mocno oblegane w sezonie. Możemy doskonale spędzić tu swój wolny urlop, czas lub nawet dłuższy weekend. W sezonie letnim i nie tylko, warto zajrzeć do drewnianego kościoła p. w. św. Sebastiana Męczennika i Matki Boskiej. Początki jego sięgają 1675 roku, a w miarę upływu lat był rozbudowywany i przedłużany. Bogata przeszłość wraz dodatkową atrakcją znajdującą się za chórem w postaci wizerunku diabła pokonanego przez archanioła stanowią interesującą atrakcję turystyczną. Jurgów jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oczekujących dobrej zabawy. Jest to miejsce wielu rozrywek, zwłaszcza na stoku narciarskim zimą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Popularny kurort zimowy – Jurgów

 1. Justyna pisze:

  Jak narty to tylko do Jurgowa!

 2. narciarz pisze:

  Ja jednak wolę bardziej Białkę Tatrzańską.

 3. Xenia pisze:

  Dużym plusem może być wypad na Słowację z tej miejscowości, bardzo blisko, widoki nieziemskie

 4. Ludmiła pisze:

  Dziewczyny Wasz blog jest super, zawsze bardzo chętnie czytam wasze kolejne relacje z podróży 🙂

 5. Wilhelm pisze:

  a ja Bukowinę lubię, ale można wybrać noclegi w każdym miejscu które wymieniliście i mieć super wczasy 🙂 !

 6. Gilberta_Mała pisze:

  Fajny klimat, piękne krajobrazy – Jurgów.

 7. VanDama pisze:

  Przekonaliście mnie, już wiem gdzie pojadę w sezonie zimowym, ale kto wie czy na letni nocleg też nie wybiorę tego miejsca…? 🙂

 8. Cezar pisze:

  Ja tam jestem miłośnikiem noclegu w Bukowinie podobnie jak Wilhelm

Dodaj komentarz