Po odpoczynek do Puszczy Augustowskiej

Puszcza Augustowska jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce zarówno przez turystów z kraju jak i z zagranicy. Najwięcej turystów przyjeżdża tutaj z Rosji i Białorusi, ponieważ Puszcza Augustowska znajduje się w pobliskiej odległości od granicy z tymi państwami. Cały region puszczy oferuje nam wiele urozmaiceń turystycznych i krajobrazowych a formy wypoczynku mogą być dość niestandardowe. Możemy zwiedzać tutejszą okolice na przykład na rowerach i od innej strony zobaczyć ten niezwykły region.

Jedną z głównych atrakcji tego miejsca jest Kanał Augustowski, który co roku przyciąga rzeszę turystów z całej Europy. Jest to niezwykle rzadka atrakcja, dlatego z roku na rok coraz więcej turystów przybywa do tego miejsca, aby móc przepłynąć się statkiem po kanale. Kanał łączy Wisłę oraz Niemen, który płynie po stronie Litewsko-Białoruskiej. Jest częścią szlaku Batorego. Kanał Augustowski jest niezwykłym obiektem turystycznym dla Polski i został wpisany na światową listę UNESCO, co doskonale świadczy o jego wyjątkowości.

Turyści, którzy wybierają się w rejs po kanale powinni ze sobą zabrać aparat i lornetkę. Kanał przebiega przez malownicze rejony Podlasia, gdzie turysta może zrobić piękne zdjęcia dzikim zwierzętom i wspaniałym widokom. Kanał Augustowski to niezwykłe miejsce, gdzie dziewicza przyroda przeplata się z cudem techniki. Wielu turystów przyjeżdża tutaj też po to aby zobaczyć, jak działa śluza oraz jak kanał został zbudowany pod względem technicznym.

W rejony Kanału Augustowskiego turyści przyjeżdżają głównie w porze letniej na wymarzony urlop. Oferty kwaterowe są jednak dość zróżnicowane. Znajdziemy tutaj hotele, domki letniskowe, pensjonaty i wiele wiele innych prywatnych kwater {zobacz hotele i kwatery Meteor}. Puszczę Augustowską odwiedzają ludzie w każdym wieku, od najmłodszych, którzy przyjeżdżają tutaj ze szkolnymi wycieczkami, po ludzi starszych, którzy przyjeżdżają do Augustowa, aby się zregenerować.

Puszcza Augustowska jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego turyści zakochują się w tym miejscu i z żalem opuszczają ten region. Każdy kto przyjedzie tu chociaż raz, będzie miał do tego miejsca sentyment. Warto zajrzeć w te rejony wschodniej Polski i chociaż przez kilka dni odpocząć na łonie natury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz