Międzywodzie – baza noclegowa i atrakcje

Międzywodzie to niezwykle cicha mieścina zlokalizowana przy samym Morzu Bałtyckim. Położenie, okoliczne lasy i plaże są niezwykle piękne i zaliczają się do szczególnie cenionych walorów tego miejsca. Międzywodzie jest niewielką wsią położoną w powiecie kamieńskim na wyspie Wolin, między Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim. Plaże w Międzywodziu są wyjątkowo cenione przez turystów, głównie dzięki ich wyjątkowemu krajobrazowi nadmorskiego wybrzeża. Nie są one zbyt popularne wśród turystów, co przekłada się na czystość środowiska. Jako, że większość plaż jest strzeżonych, miejsce to jest szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi.Międzywodzie wyróżnia przede wszystkim kameralny klimat i piękne krajobrazy. Przechadzając się można dostrzec foki, co jest raczej rzadkim widokiem nad Morzem Bałtyckim jak i z pewnością niezapomnianym. Okoliczne lasy bukowo-sosnowe stanowią świetne miejsce na spacery i wycieczki rowerowe. Warto zabrać ze sobą rower i spróbować specjalnie wyznaczone do takiego rodzaju aktywnego wypoczynku trasy. W okolicy jest mnóstwo ciekawych atrakcji, które warto odwiedzić.

Jeśli spokój i cisza przestaną Ci służyć, warto wybrać się do pobliskich kurortów takich jak Dziwnów lub Międzyzdroje. Cała okolica usiana jest różnymi punktami usługowymi, takimi jak sklepy spożywcze, restauracje. W przystępnych cenach można zjeść smacznie i zdrowo w licznych punktach gastronomicznych. Przywożony prosto z morza przez okolicznych rybaków dorsz jest bardzo sławny i ceniony. W okolicznych wędzarniach oprócz dorsza można kupić produkty uwędzone według starych, sprawdzonych sposobów, co z pewnością będzie dużą atrakcją dla niejednego smakosza.

Nieopodal Międzywodzia zaczynają się tereny Wolińskiego Parku Narodowego. We wspomnianym parku można udać się na piesze wycieczki i poczuć się komfortowo na łonie natury. Świętną rozrywką dla organizmu jest nordic walking. Można tu bardzo często spotkać osoby uprawiające ten sport. W okolicy można również wypożyczyć sprzęt sportowy, kupić przekąski, lody oraz pamiątki.

Jak na tak małą miejscowość jak Międzywodzie, baza noclegowa jest tu dość różnorodna [meteor-turystyka.pl/noclegi,miedzywodzie,0.html]. Można zakwaterować się w pensjonacie, hotelu często nad samym morzem. Turyści doceniają dogodne warunki i przystępne ceny, co sprawia, że chętnych nie brakuje.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz