Koszalin – atrakcyjny dla każdego

W Koszalinie na uwagę zasługują "Płomienne ptaki" Hasiora. Na wzgórzu znajduje się tak zwany monumentalny ciąg metalowych konstrukcji, które przypominają pługi, a jednocześnie skrzydła ptaków bądź rydwany jeźdźców. Jest to pomnik, który charakteryzuje się ogromnymi rzeźbami. Specjaliści zaznaczają, iż jest to symbol współczesnego Koszalina.

Udając się do Koszalina, bez wątpienia warto skorzystać z oferty noclegów (Koszalin ➫  baza) tego miasta. Warto także przystanąć się przy Pałacu Ślubów w Koszalinie. Wskazuje się, iż to kamienica, która powstała w końcu XVI wieku. To właśnie w jej narożnikach można ujrzeć elementy z XV i XVI wieku. Jednak należy również zaznaczyć, iż została zniszczona przez pożar na przełomie 1718 roku.

Zespół kolejki wąskotorowej Koszalin-Świelin – to właśnie tutaj powinniśmy zatrzymać się na dłużej. Zespół ten funkcjonował od 1898 roku do niespełna 1905. Składał się on kolejno z budynku stacyjnego, linii kolejowej oraz parowozowni. Na uwagę zasługują również wsie, których już nie ma. Faktem jest, iż warto odwiedzić muzeum w Koszalinie. To właśnie w zabytkowej zagrodzie została utworzona wystawa pod nazwą "Wyspa kulturowa”. Można wykazać, iż społeczność, która zamieszkiwała podkoszalińskie wsie Jamno oraz Łabusz, miała zatem swoją specyficzną kulturę, jak i również obyczaje, obrzędy oraz sztukę. Była to tak zwana słowiańska enklawa, otoczona jednocześnie morzem niemieckości.

Warto także zobaczyć Ruiny Zamku Książąt Pomorskich, które jednak zachowały jedno skrzydło. Pochodzi ono z przełomu 1568 roku. W Koszalinie znajduje się również modernistyczny ratusz. Ciekawostką bardzo istotną jest fakt, iż wspomniany ratusz jest już szóstym z kolei, jeżeli chodzi o ratusze Koszalina. Ostatni z nich wybudowano na przełomie 1960 roku. Wiele osób opisuje go jako symbol miasta z czasów PRL-u.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz