Strony Internetowe Porady dla początkujących

Strona internetowa – od czego zacząć?

Zanim przystąpimy do prac na stroną internetową musimy przygotować plan dzięki, któremu będziemy mogli oszacować koszty projektu. Jest przecież niezwykle ważne to ile kosztuje strona internetowa?

Hosting

  1. Nasz strona www musi zostać umieszczona w formie ‚fizycznych’ plików na tak zwany serwerze. Serwer to nic innego jak komputer ze stałym podłączeniem do internetu, dzięki czemu internauci mają stały dostęp do plików znajdujących się na nim. W tym do naszej strony internetowej. Hosting – tak określamy usługę, którą oferują właściciele takich serwerów. Cena usługi zależeć będzie od wielu czynników, takich jak; pojemność konta hostingowego, ilość możliwych do uruchomienia baz danych, limitów transferów w ramach konta. Warto poświęcić chwile i przeanalizować ceny oferowanych usług i porównać kilka wariantów, nie tylko wiodących na rynku firm.

 

 

  1. CMS
  2. Cena strony internetowej zależeć będzie również w dużej mierze od tego czy naszą stronę postanowimy oprzeć o tak zwany system zarządzanie treścią. Narzędzie to jest niezwykle pomocne w przypadkach kiedy treść na stronie będziemy często aktualizować oraz zależy nam na tym aby się usamodzielnić. czyli nie zlecać aktualizacji stron agencji reklamowej a mieć możliwość edycji wybranych elementów samemu.  W takim wypadku liczyć się musimy z kosztem dodatkowym. Oczywiście ostatecznie zależeć będzie to od wykorzystanego rozwiązania, których na rynku jest kilka. Od wiodącego w chwili obecnej WordPress-a po przez nieco mniej przyjazny system Joomla do mniej popularnego CMS-a Drupal

 

 

Indywidualny projekt czy gotowiec

Ok, wybraliśmy już hosting, CMS-a więc czas na zastanowienie się czy potrzebujemy strony opartej o indywidualny projekt czy wystarczy nam poczciwy gotowiec. Tak jak poprzednio; w przypadku indywidualnego rozwiązania musimy liczyć się dodatkowym kosztem, który będzie miał wpływ na końcową cenę strony internetowej.  Jeśli jednak zależy nam na estetycznym i profesjonalnym designie, który na pewno wpłynie pozytywnie na efekt ostateczny, należy rozważyć zlecenie projektu profesjonalnemu designerowi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.