Gdzie zajrzeć podczas wizyty w Koninie?

Konin to przepiękne miasto o bardzo długiej tradycji. Nic dziwnego, że do tego miejsca przybywa z roku na rok coraz więcej turystów, zainteresowanych poznaniem historii tego rejonu, a baza noclegowa ciągle się powiększa [do sprawdzenia w katalogu Meteora]. Lokalizacja Konina sprawiła, że niegdyś był to bardzo ważny na mapie Polski węzeł komunikacyjny, umożliwiający przewóz ludzi i przeróżnych towarów. Takie położenie wpłynęło na to, że miasto bardzo szybko stało się jednym z ciekawszych miejsc w Wielkopolsce, które warto wybrać na wakacyjną podróż czy nawet weekendowy wypad.

Co obecnie stanowi największą atrakcję turystyczną? W jakie miejsca zajrzeć podczas wycieczki do Konina? Na pewno jedną z największych niespodzianek tego miejsca jest najstarszy w Europie znak drogowy. Tak zwany Słup Koniński to bardzo często punkt, od którego zaczynają zwiedzanie miasta turyści. Warto zerknąć na zabytkowy charakter tego znaku, jak i na wyrytą na nim inskrypcję. Jeśli chcemy poznać historię Konina w większych szczegółach, na pewno idealnym sposobem na to będzie wyprawa do miejscowego muzeum. Muzeum Regionalne w Koninie to miejsce, w którym poznamy z bliska historię całej okolicy od początków aż do teraźniejszości. Oczywiście wyprawa stanowi szczególną gratkę dla pasjonatów, ale również turyści o innych zainteresowaniach znajdą tutaj coś ciekawego dla siebie. Największą atrakcją muzeum są niewątpliwie szczątki słonia leśnego, odkrytego po okolicznych badaniach archeologicznych.

Warto zajrzeć również w inne miejsca w Koninie. Na uwagę zasługuje także niewielki skansen i pozostałości po twórczyni jednego z pierwszych przewodników po Tatrach, Zofii Urbanowskiej. W Koninie warto również obejrzeć zabytkowy ratusz, który przykuwa naszą uwagę przede wszystkim architekturą. Oczywiście jest to niejedyna zabytkowa budowla w tym mieście. Znajduje się bowiem tutaj mnóstwo obiektów, najczęściej o charakterze sakralnym, na które warto choćby popatrzeć, przechadzając się po konińskich uliczkach. Oczywiście jeśli wybieramy się do Konina latem, warto pamiętać o zabraniu stroju kąpielowego. Znajdujące się tutaj Jezioro Zatorze to miejscowe kąpielisko z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny. Warto także zerknąć na inne jeziora zlokalizowane w pobliżu. Tak więc Konin to atrakcyjna miejscowość na wyprawę nie tylko w pojedynkę, ale także na przykład z przyjaciółmi czy całą rodziną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz